Byty
Byty - forma vlastnictví
Dům
Pozemky
Komerční nemovitosti
Lokalita
Kraje
» Hlavní město Praha
» Středočeský kraj
» Jihočeský kraj
» Jihomoravský kraj
» Karlovarský kraj
» Kraj Vysočina
» Královéhradecký kraj
» Liberecký kraj
» Moravskoslezský kraj
» Olomoucký kraj
» Pardubický kraj
» Plzeňský kraj
» Ústecký kraj
» Zlínský kraj
» Evropa
» Asie
» Severní Amerika
» Afrika
Cenové rozpětí v Kč  
(?)
Plocha v m² Plocha parcely v m² (?)
Stav nemovitosti
Konstrukce budovy
Podle počtu podlaží budovy
Počet podlaží budovy
Poschodí bytu
Počet místností
Zařízenost nemovitosti
Vybavení
Způsob vytápění objektu
Aktuálnost
+ další volby
Zavřít box Vymazat formulář
Cenové rozpětí v Kč Plocha v m²
Lokalita
>> Hlavní město Praha
>> Středočeský kraj
>> Jihočeský kraj
>> Jihomoravský kraj
>> Karlovarský kraj
>> Kraj Vysočina
>> Královéhradecký kraj
>> Liberecký kraj
>> Moravskoslezský kraj
>> Olomoucký kraj
>> Pardubický kraj
>> Plzeňský kraj
>> Ústecký kraj
>> Zlínský kraj
Zavřít box Vymazat formulář
Lokalita
Název nebo adresa RK
Zavřít box Vymazat formulář

Realitní poradna

foto poradce vizitka
Jana Štěpánková
foto poradce

Jana Štěpánková

jednatelka společnosti

REDICO s.r.o.

Realitní činnosti se věnuje od 90. let. Je jednatelkou a majitelkou realitní a poradenské společnosti REDICO s.r.o. Řadu let publikuje v tisku, na internetu, realitní činnost přednáší jako odborný lektor na Vysoké škole realitní - Institut Franka Dysona s.r.o., pořádá specializované kurzy pro začínající i zkušené realitní makléře či realitní společnosti. Patří k těm, kteří kladou absolutní důraz na komplexnost, profesionalitu a etičnost realitního obchodu. A o tom, že je to správná cesta, svědčí řada stálých a vracejících se spokojených klientů z řad fyzických osob i velkých společností.
foto poradce vizitka
Mgr. Jitka Plšková
foto poradce

Mgr. Jitka Plšková

právnička

Realitní kancelář STING

foto poradce vizitka
PhDr. Lenka Weberová
foto poradce

PhDr. Lenka Weberová

jednatelka

Realitní kancelář Weber a spol.

Realitní kancelář provozuje v Praze od roku 1992. Již v roce 1996 jí byl udělen titul „Zlatá makléřská berla“ za kvalitu poskytovaných služeb. Kromě klasické realitní činnosti publikuje odborné články a také poukazuje na nešvary realitního trhu. Prodej realit řeší komplexně včetně technické, právní a ekonomické stránky věci. Mnohaleté zkušenosti a zavedená klientela ji řadí mezi profesionály realitní branže. Majitelům nemovitostí poskytuje bezplatné poradenství.

Stálá poradna realitního portálu Reality.iDNES.cz

Poradna

poradna ilustrace

Na otázky odpovídá

Ilustrační snímek

tým poradců realitního serveru Reality.iDNES.cz

Nejvíce se ptáte

Poraďte se také

Poraďte se také


Zbývá 1000 znaků.


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.

*Označené položky jsou povinné.

dražba / aukce nemovitosti
Dobry den, vydrazila jsem byt pres nedobrovolnou drazbu. Vse je vesmes vyresene, pouze resim s bytovou spravou revitalizaci domu, ve kterem se byt nachazi. Exekutor mi sdelil, ze i tento dluh byvaleho majitele, ktery se vztahuje na revitalizaci domu a bude splacen jeste vice let, by nemel na byte pretrvavat, tedy ja bych nemela byt povinna jej platit a byt by mel od tohoto dluhu byt ocisten. Nahodou jsem ale narazila na nazor jineho pana exekutora, ktery zastava nazor, ze pomernou castku - to znamena od meho vydrazeni - bych mela prevzit. Je tento problem nejak resen zakony, pripadne existuje nejake rozhodnuti nejvyssiho soudu ci neco podobne? Dekuji moc za radu.
Dasa
Ilustrační snímek

Nemovitost nabýváte okamžikem příklepu a nevztahují se na Vás dluhy minulého majitele. Od okamžiku nabytí nemovitosti jste však povinna platit všechny následující závazky, které jsou s vlastnictvím spojené.

PhDr. Lenka Weberová

vedoucí kanceláře RK Weber a spol.

dražba / aukce nemovitosti
Dobrý den,
Vydražila jsem nemovitost, a následně byl zařazen do předražků, proč?
Markéta
Ilustrační snímek

Dle zákona č. 79/1896 ř.z., který platil do r. 1951, znělo: „nedosahuje-li nejmenší podání, z kterého byl udělen příklep, tří čtvrtin odhadní ceny nemovitosti a příslušenství, může dražba předražkem býti neúčinnou.“ V souladu se zákonem č. 396/2012 Sb. zjistíme, že i dnes je hlavním motivem zákonodárce zvýšení výtěžnosti dražeb. Pakliže se tak stalo, měla jste být ve lhůtě tří dnů vyzvána ke zvýšení nejvyššího podání a dorovnání předražku.

PhDr. Lenka Weberová

vedoucí kanceláře RK Weber a spol.

dražba / aukce nemovitosti
Dobrý den,
RK mi nabízí prodej bytu formou aukce. Jaká jsou rizika, prosím? Na co si mám jako vlastník nemovitosti dát pozor. Údajně nemusím byt prodat nejvyšší nabídce, pokud s touto nejvyšší cenou nejsem spokojená. Je to tak?
Moc děkuji
Zuzana
Zuzana
Ilustrační snímek

Dobrý den Zuzano, z pohledu vlastníka je prodej formou aukce dobrou volbou především v případech, kde je problematické určit skutečná cena nemovitosti. A ano je pravda, že jako vlastník si můžete v podmínkách aukce vyhradit, že byt nemusíte prodat ani za nejvyšší nabídnutou cenu. Aukce bude vlastně výzvou k učinění nabídek, čili potenciální zájemci Vám mají sdělit, za jakou cenu (případně za jakých dalších podmínek) jsou ochotni Vaši nemovitost koupit a Vy s jedním z těchto zájemců můžete následně uzavřít kupní smlouvu. Pokud vhodně nastavíte podmínky aukce, tak pro Vás žádná rizika nehrozí.

Mgr. Jitka Plšková, Realitní kancelář STING, s. r. o.

dražba / aukce nemovitosti
Dobrý den,jsem s mamkou majitelem 3/4 domu(m. 3/12,já 9/12).Zbytek zabaven sestře exekucí.Mamka na dražbu nic neměla a já jsem se odmítl zúčastnit,pokud na mě nepřepíšou zbytek(to ale obě nechtěly),neměl jsem jistotu,že tohle nenastane někdy znovu.Jsem po dlouhé nemoci,na dražbu jsem ani neměl.I teď na tom nejsem finančně nejlépe.Také mě nenapadlo,že někdo o tu 1/4 bude mít zájem.Podíl byl vydražen.Teď na mě všichni tlačí,že v tom mamku nemůžu nechat a vím,že kdyby se zbytek vydražiteli prodal,tak ona to nepřežije.Jaká jsou tedy práva dražitele(co všechno si může dovolit) kdybych od něho tu 1/4 nevykoupil,jestli tam může kohokoliv bez našeho souhlasu nastěhovat aby nás vyštval nebo jestli jako většinový majitelé se proti takovému přístupu můžeme bránit).Zda hodnota domu,pokud má dva cizí majitele je stále stejná nebo nižší.Možná kdybych věděl,že jeho práva nejsou moc velká,nemusel bych mu platit odhadní cenu.Kdyby v domě nebyl můžu žádat peníze za údržbu domu aby neztrácel na hodnotě
Zdenek
Ilustrační snímek

Dobrý den, tržní hodnota domu je rozhodně nižší, pokud má dům 2 různé vlastníky, kteří nejednají ve shodě. Druhý spoluvlastník Vás nemůže nechat vystěhovat, a pravděpodobně by se do domu ani nemohl nastěhovat sám (pokud to dispozice domu neumožňuje – např. kdyby v domě byly 4 byty, tak potom by mohl z titulu vlastnictví 1/4 chtít užívat jeden z nich). Ale určitě může chtít po Vaší matce, která užívá celý dům, nějakou částku jako „nájemné“, které mu kompenzuje, že nemovitost nemůže užívat on. Na druhou stranu na nákladech na opravy a na údržbě domu se musí i tento spoluvlastník podílet z 1/4. Jaká jsou tedy práva menšinového spoluvlastníka, bude záležet na konkrétní situaci a stavu nemovitosti – jinou pozici bude mít spoluvlastník vilky po rekonstrukci a jinou vlastník 100leté stavby vyžadující rozsáhlé opravy.

Mgr. Jitka Plšková, Realitní kancelář STING, s. r. o.

dražba / aukce nemovitosti
Dobrý den když se moje nemovitost dostane do evrodrazby kdo jak mě bude kontaktovat a jak to bude probíhat dekuji
P.Kazda
Ilustrační snímek

Dobrý den, eurodražby jsou jen dražební portál, přes který dražby probíhají. Z toho nepoznám, o jakou dražbu se jedná a nemohu Vám napsat, jak bude dražba probíhat. Dražba může být dobrovolná nebo nedobrovolná, v rámci exekuce nebo insolvence apod. možností je mnoho. Doporučuji vybírat si poštu na adrese trvalého pobytu a ten kdo dražbu povede Vás bude o všech důležitých krocích informovat.

Mgr. Jitka Plšková, Realitní kancelář STING, s. r. o.

dražba / aukce nemovitosti
Dobrý den,
před šesti lety jsem vydražila soubor pozemků kde je víc jak dvě třetiny povrchu tvoří místní účelové komunikace. Ne všechny jsou zapsány v katastru a v dražební vyhlášce nebyly uvedeny vůbec. Pouze čísla pozemků s uvedením klasifikace - orná půda, trvalý travní porost. Většina pozemků nemá věcná břemena i přes to, že jsou v nich uloženy veškeré inženýrské sítě a dokonce VT vedení plynu. Uvažuji o prodeji dobrovolnou dražbou. Je to vhodný způsob a co bude součástí předmětu dražby? I asfaltové povrchy? Jaké náklady dražby budou v případě že se taková nemovitost nevydraží? Děkuji
Marie Hudcová
Ilustrační snímek

Pokud uvažujete o dobrovolné dražbě, tak již určitě máte představu, která firma bude dražbu provádět. Tato firma Vás seznámí i s výší nákladů na dobrovolnou dražbu. Asfaltové silnice nemusí být předmětem dražby, neboť značné množství silnic se nachází na pozemcích, které byly vráceny v rámci restitucí původním majitelům.


PhDr. Lenka Weberová, RK Weber a spol.

dražba / aukce nemovitosti
Dobrý den, chtěla bych koupit dům v insolvenčním řízení formou dražby. Majitelka tam má trvalý pobyt. Měla bych dvě otázky. 1, jak vystěhovat majitelku když neodejde dobrovolně? 2, jak jí odepsat z trvalého pobytu? Děkuji Vám moc, Míšková
Petra Míšková
Ilustrační snímek

Pokud majitelka neodejde dobrovolně, budete muset žádat soud o přivolení k jejímu vystěhování. Tato záležitost se může protáhnout. O zrušení jejího trvalého pobytu můžete požádat na matrice příslušného úřadu. Jedná se o správní řízení, u kterého budete muset doložit, že dotyčná obývá nemovitost bez právního titulu. Zrušení trvalého pobytu však není totéž jako vystěhování z nemovitosti.


PhDr. Lenka Weberová, RK Weber a spol.

dražba / aukce nemovitosti
Dobrý den, chci koupit pozemek
Na katastru jsem ale zjistila, že je v exekuci.
Jak bych měla postupovat?
Děkuji za odpověď,
Anna Kryštofová
Ilustrační snímek

Dobrý den, zjistěte si od vlastníka co nejvíce informací o exekuci, je možné, že je na pozemek už i nařízená dražba. Pokud byste měla pozemek získat kupní smlouvou, tak se musí exekuce nejprve ukončit, tj. vyplatit vymáhané pohledávky. A jelikož prodávající těžko bude mít nějaké své prostředky (jinak by nebyl v exekuci), tak budete muset dluhy exekuce vyplatit „ze svého“ Vy, a to ještě před uzavřením kupní smlouvy, protože vlastník po dobu trvání exekuce nemůže pozemek prodat. Výše dluhů, které za vlastníka zaplatíte, se samozřejmě odečte od kupní ceny pozemku. Nicméně do doby než se exekuce vyplatí, ukončí a vymaže z katastru, se může objevit další dluh. Koupě pozemku zatíženého exekucí je vždy velké riziko, proto si nejdříve dobře zvažte, jestli Vám za to pozemek skutečně stojí.

Mgr. Jitka Plšková, Realitní kancelář STING
dražba / aukce nemovitosti
Dobrý den, koupila jsem nemovitost v dražbě a nyní jsem zjistila, že tam je hlášena dcera původní majitelky, za kterou chodí exekuce. Co mám dělat, abych jí zrušila trvalé bydliště a nebylo povinností exekutora toto vyřešit před dražbou nebo alespoň na tuto skutečnost upozornit? Exekutor tvrdí, že o tom nevěděl. Ještě nemám zápis na katastru a tak mám strach, že tam přijde exekutor a zabaví věci, které jsem společně s nemovitostí vydražila. Děkuji za odpověď.
Jana Kryštovská
Ilustrační snímek

Dobrý den, údaj o trvalém pobytu může zrušit vlastník nemovitosti. Vlastníkem jste už od udělení příklepu, ale do katastru se změna vlastnictví se zapíše až po právní moci usnesení o příklepu. Zkuste tedy zajít na evidenci obyvatel už teď s usnesením o příklepu a uvidíte, jestli pořídíte. V nejhorším případě trvalý pobyt zrušíte, až budete zapsaná v katastru nemovitosti. Zrušení trvalého pobytu není povinností exekutora, exekutor vůbec nezkoumá, kdo má na adrese nemovitosti hlášen trvalý pobyt. Ani návštěvy jiného exekutora se nemusíte obávat, pokud by exekutorský vykonavatel skutečně do nemovitosti přišel, tak doložíte právě usnesení o příklepu a Vaše věci tak nebude moci zabavit.

Mgr. Jitka Plšková, Realitní kancelář STING

dražba / aukce nemovitosti
Dobrý den!bydlím v domě SVJ pře dvěma rokyproběhla dražba bytové jednotky,Pan měl dluhy i u SVJ.Tento týden přišla určitá částka na účet SVJ,ale nebyla zaslána insolvenčním správcem,ale advokátem,který dům zastupuje,zdá se mi to prapodivné,jelikož tento advokát je hodně pochybný.
Olga Kohlerová
Ilustrační snímek

K Vašemu dotazu se nemohu zcela přesně vyjádřit, protože neznám postup, který byl  zvolen. Nepíšete, zda byla zaslána celá částka. Je také podivné, že dražba proběhla před dvěma lety a peníze nebo jejich část přišla až teď. Kdo finance zašle považuji za druhořadé.

PhDr. Lenka Weberová, RK Weber a spol.

dražba / aukce nemovitosti
Dobrý den,
Mám dotaz,
vydražili jsme byt formou elektronické dražby, zatím jsme ale nebyli vyzvaní exekutorem k úhradě.
Exekutor nám zatím neposlal smlouvu, údajně původní majitelka poštovní zásilku dosud nepřevzala.
Mám informaci, že majitelka má další exekuce a také se obávám, zda na tento byt nemůže být další dražba.
Může tento byt dražit RK nebo další exekutor, jak si to mám ověřit.
Děkuji a jsem s pozdravem

Teresa Dvořáčková
Ilustrační snímek

Dobrý den, pokud jste byt vydražili v dražbě konané exekutorem, tak jste ihned po vydražení museli obdržet usnesení o příklepu (potvrzení o tom, že jste skutečně podali nejvyšší podání) a v tomto usnesení je obsažena výzva k doplacení nejvyššího podání – lhůta je zpravidla 30 dní od právní moci usnesení a právní moc právě záleží na tom, jestli dlužník přebírá poštu, proto je možné, že usnesení zatím není v právní moci. U dražby se stáváte vlastníkem nemovitosti samotným příklepem (už „vítězstvím“ v dražbě) a žádná kupní smlouva se zde neuzavírá. Pokud se skutečně jedná o dražbu soudním exekutorem a Vy jste byt vydražili, tak byt nemůže dražit jiný exekutor ani RK.

Mgr. Jitka Plšková,  Realitní kancelář STING, s. r. o.

dražba / aukce nemovitosti
Dobrý den .Prosím mám dotaz .Bydlím v baráčku který je v dražbě. Dům bych chtěla odkoupit .Vůbec nevím co mám dělat .Moc děkuji.Lofflerova
lofflerova@seznam.cz
Ilustrační snímek

Předpokládám, že se jedná o dražbu nedobrovolnou a Vy jste v domě jako nájemnice. V takovém případě si zjistěte, který exekutor bude provádět dražbu domu, kdy a kde se dražba uskuteční, přihlaste se do dražby a pokud při dražbě nabídnete nejvyšší cenu, můžete baráček odkoupit.

PhDr. Lenka Weberová, RK Weber a spol.

dražba / aukce nemovitosti
Dobrý den.
Kupuji byt v elektronické dražbě. Byt je po revitalizaci-zateplení a okna- a společenství vlastníků po mě chce, abych platil splátky úvěru na revitalizaci, zbývá ještě 10 roků. Společenství vlastníků uplatnilo u exekutora nedoplatky na nájemném a službách, což pokryje dražba, ale nevím, jestli někdo uplatnil nárok u exekutora na pokrytí úvěru na revitalizaci. Myslím si, že v aukci kupuji byt očištěný od všeho.
Děkuji
Ivan
Ilustrační snímek

Dobrý den, ano, dluh na revitalizaci musíte splácet. Takový dluh není spojený s vlastnictvím bytu jako takovým, tj. není závadou na bytě zanikající v dražbě, ale jde o povinnost každého vlastníka bytu jako člena společenství vlastníků. O této povinnosti (splácet úvěr ve formě plateb do fondu oprav) rozhodlo SVJ před Vaším vstupem a Vy se jím od okamžiku nabytí členství musíte řídit.

Mgr. Jitka Plšková, Realitní kancelář STING, s. r. o.

dražba / aukce nemovitosti
Dobrý den, odpovědi na některé otázky zejména z oblasti exekucí a insolvencí jsou chybné. Bylo by dobré udělat revize, protože na člověka to potom může působit dost blbě. Např. Dotaz od paní Dany (ohledně domu, který vlastní její matka s přítelem a nyní jde do dražby).Vzhledem k tomu, že jak je uvedeno jsou v insolvenci a banka má na domě zajištěnou pohledávku, bude banka uspokojena pouze z prodeje této nemovitosti.Pokud vydražená cena nemovitosti nepokryje výši hypotéky,tak o zbytek banka bohužel přijde(právě protože se jedná o prodej v rámci insolvence).Dlužníci zbytek hypotéky doplácet nemusí.Budou nadále splácet stanovené splátky insolvenčnímu správci na nezajištěné pohledávky,ale banka je uspokojena pouze z prodeje nemovitosti.Vaše odpověď by byla správná,pokud by nebylo uvedeno,že matka s přítelem jsou v insolvenci.
Nebo odpověď na daň z NN při koupi nemovitosti v exekuci.V odpovědi máte uvedeno, že se platí z vyšší částky, ale správně je, že se platí vždy z vydražené částky.Atd.
Ing. Monika Maděrová
Ilustrační snímek

Dobrý den, u dotazu paní Dany máte pravdu, tam je uvedena špatná odpověď – při insolvenci oddlužením platí to, co uvádíte, tedy že zajištěný věřitel bude uspokojen jen ze zpeněžení zástavy a po úspěšném oddlužení budou dlužníci od plnění zůstatku osvobozeni. U dotazu na daň není jasné jakou „koupi v exekuci“ má tazatel na mysli, klidně může jít o klasický prodej kupní smlouvu, ne nutně o exekutorskou dražbu. Děkujeme za Vaši pečlivost.

Mgr. Jitka Plšková, Realitní kancelář STING, s. r. o.

dražba / aukce nemovitosti
Dobry den chtela bych se zeptat vydrazila jsem rodiny domek,ale nemam na vyplaceni castky za jakou byla nemovitost vydrazena co delat?Prijdu o tu drazebni jistotu co jsem posilala a taky budu platit nejaky sankce?Neda se domluvit s tou spolecnosti ze to budu splacet tu castku co jsem dum vydrazila?Prosim poradte jsem zufala
Zuzana
Ilustrační snímek

Dobrý den, nezlobte se na mě, ale proč jste na to nemyslela v době, kdy jste nemovitost dražila?? Takto jste se vlastní vinou dostala do velice nevýhodné pozice. Jednak přijdete o dražební jistotu, ale také pokud nejvyšší podání nezaplatíte ve lhůtě, tak zmaříte dražbu a ten kdo zmaří dražbu, hradí jednak náklady opakované dražby (řádově i desítky tisíc) a dále také rozdíl mezi původním nejvyšším podáním (tedy tím Vaším) a nově dosaženým nejvyšším podáním v opakované dražbě. Aby dražebník připustil splácení nejvyššího podání ve splátkách si nedovedu představit.Mgr. Jitka PlškováRealitní kancelář STING

dražba / aukce nemovitosti
Dobrý den, koupil jsem si domek, manželce jem napsal polovinu, po rozvodu v něm zůstala bydlet. Svoji polovinu jsem napsal na syny. Soudně jsme měli platit každý půlku hypotéky, bývalá žena to neplatila a došlo až k exekuci. Dům byl odhadnut na 650tisíc a vykonavatel exekuce si jej koupil za 325tisíc. Bývalá žena tam bydlí v podnájmu. Chci se zeptat, zda je to možné, aby si vykonavatel koupil dům za směšnou cenu. Děkuji
Ivoš
Ilustrační snímek

Dobrý den,

Nevím, zda je cena směšná, či ne, jelikož jste neuvedl ani lokalitu ani popis a stav nemovitosti. Podle dražební vyhlášky se může přihlásit každý, takže i vykonavatel exekutora. O tom, komu bude nemovitost  přiklepnuta, záleží na výši posledního příhozu. Pokud nesouhlasíte s postupem dražebníka, nebo se domníváte, že nebyly řádně dodrženy dražební podmínky, můžete v zákonné době řízení napadnout. Daniela Krčmářová – TWIST REAL

dražba / aukce nemovitosti
Dobrý den, chtěl bych se zeptat, zda vykonavetel exekučního prodeje může koupit nemovitost kterou draží?
Ivo Odehnal
Ilustrační snímek

Dobrý den, oficiálně nemůže, slyšela jsem o případech, kdy pro tyto účely zakoupí nemovitost někdo z jeho okolí. Daniela Krčmářová – TWIST REAL

dražba / aukce nemovitosti
Dobrý den,
Vydražil jsem byt, ale již před předáním jsem zjistil, že se jedná úplně o jiný byt, než bylo inzerováno a na který byl udělán znalecký posudek (jiné dispozice, atd.) => znalecký posudek tedy neodpovídá. Jak dále nyní postupovat, odmítnout převzít byt, sepsat o tom nějaký protokol, atd. Za těchto podmínek bych byt asi nedražil - nebylo možné však dojednat předem prohlídku.
Děkuji a s pozdravem,
P.
Petr
Ilustrační snímek

Dobrý den, záleží, jestli byla chyba jen ve znaleckém posudku, nebo i v dražební vyhlášce, usnesení o příklepu, atd. Pokud by byl byt popsaný špatně všude a Vy jste neměl jak zjistit, o který byt se skutečně jedná, tak byste měl po dražebníkovi požadovat zrušení příklepu, protože jste dražil jiný byt (odmítnutí převzetí na nic nemá vliv, je potřeba se s problémem obrátit přímo na dražebníka). Pokud však dražební vyhláška byla správně a i v usnesení o příklepu máte správný byt, tak si myslím, že příklep už nezměníte. Můžete však chtít náhradu škody (rozdíl v hodnotách bytů) po znalci, který posudek vypracoval – znalci jsou pro takové případy pojištěni. 

dražba / aukce nemovitosti
Dobrý den,

měl bych zájem o koupi bytu v dražbě. Tento byt je prázdný, je zde odpojen plynoměr a dražba samotná je vedena jako dobrovolná. Dále je v dražební vyhlášce evidováno zástavní právo smluvní a 7x zástavní právo exekutorské a několik exekučních příkazů k prodeji od různých exekutorů. Vymáhaná částka je cca 2x - 3x větší než je odhadní cena nemovitosti. I přes výše uvedené bych měl o nemovitost zájem.

Pokud tomu dobře rozumím, tak zástavní právo smluvní a exekutorské se z LV na katastru nemovitostí prodejem nevymažou a věřitelé pak mohou dlužnou částku vymáhat i po mně? Nebo k výmazu z LV dojde až po domluvě / doplacení dlužné částky od původního majitele a dlužníka? Lze takovouto nemovitost (kde je zástavní právo) pronajímat za účelem zisku?

Předem děkuji za odpověď.
Pavel
Ilustrační snímek

Dobrý den,

Dražbou nemovitosti všechny původní práva zanikají. Pokud se vám tedy podaří byt vydražit, kupujete ho bez všech závazků, Tudíž původní věřitelé po Vás nic vymáhat nemohou.Jsou zde však jiná úskalí. První vidím v tom, že  cena dražené nemovitosti se často vyšplhá výše, než je její hodnota. K tomu Vás ještě čeká úhrada daně z nabytí nemovitosti, což jsou 4% z vydražené, nebo  tržní ceny. Výše daně se  vypočítává vždy z vyšší částky, bez ohledu na to, za jakou cenu jste nemovitost koupil. Další problém, s kterým mám u nás v Brně desítky zkušeností, je ten, že takto dražené byty, mívají odpojen plyn a elektřinu. Neznalému věci se zrovna tohle jeví jako banalita. Avšak může to hodně bolet. Nový majitel si totiž pro zapojení médií musí nechat vypracovat revize, podle nichž musí stávající  stav odpovídat dnešním normám. Zdá se, že normy na cokoliv se v naší zemi zřejmě obnovují každé tři měsíce, takže už rovnou počítejte, že revize nedopadne. Znovuzapojení obnáší obvykle komplet nové rozvody plynu i elektřiny. Bohužel nejen v bytě, ale většinou i po chodbě směrem k hlavnímu rozvaděči. A zde již vstupují další vlastníci bytů, jelikož k úpravám ve společných prostorách se musí vyjádřit. Pokud Vám to po svolání schůze všichni povolí, asi jim potřebné úpravy s největší pravděpodobností budete muset zaplatit. Oni totiž do té doby, než jste se objevil Vy, fungovali docela dobře. Nikdo po nich nic nechtěl, nekopal tam, nehlučel a neprášil. A přesto, že jim to zaplatíte, rádi Vás mít nebudou, protože jste podle jejich mínění koupil nádherný byt za pár korun, ale to už je úplně jiná kapitola. Daniela Krčmářová – TWIST REAL

dražba / aukce nemovitosti
Dobrý den, máme zájem koupit byt v dražbě. Jak je to s právy na byt? V dražební vyhlášce je uvedeno, že s nemovitostí nejsou spojená žádná práva a nebo závady. Na katastru je ale napsáno, že tam je zástavní právo smluvní a zástavní právo exekutorské. Odmažou se po vydražení? Z doslechu vím, že byt nyní obývá syn majitelky s rodinou. Pokud by měli/neměli nájemní smlouvu s majitelkou je možné je po vydražení vystěhovat, aniž bych jim musela shánět náhradní bydlení? Může existovat nějaká smlouva nebo oprávnění v bytě pobývat i nadále přestože s tím vydražitel nesouhlasí a chce byt používat pro sebe? Pokud byt vydražíme, může vzniknout překážka při zápisu do katastru? Děkuji za odpověď
Věra
Ilustrační snímek

Jestliže v dražbě koupíte byt, tak exekutor zajistí výmaz všech zatížení uvedených na listu vlastnictví, tj. zajistí odstranění stávajícího zástavního práva smluvního, jakož i zástavního práva exekutorského. Nezajistí však vystěhování nájemníka. Nájemníkovi nemusíte shánět náhradní bydlení, ale pokud má platnou nájemní smlouvu, nemůžete jej vystěhovat. Nejlepší je se s nájemníkem domluvit na ukončení nájemní smlouvy. V případě, že se s nájemníkem nedomluvíte, poraďte se s právníkem. PhDr. Lenka Weberová-RK Weber a spol.

dražba / aukce nemovitosti
Dobry den mam dotaz byvali mamzel ma exekuci vlastnime na pul RD 4+kk jeho polovina jde do drazby kdyz ale nikdo jeho polovinu nekoupi co se bude dit dal? Dekuji za odpoved
ilona
Ilustrační snímek

Dobrý den, když jeho polovinu nikdo nevydraží, tak se za určitou dobu může konat opakovaná dražba, dražbu lze opakovat až 5x dokud někdo nevydraží. Mgr. Jitka Plšková - STING

dražba / aukce nemovitosti
Dobrý den, chtěla bich se zeptat jestli bich musela pořídit jine bydleni spolumajitelce domu .Syn dědil 1/2 domu a snim stejny podil jeho teta a stryc 1/4 .Ta teta je v exekuci jeji podil ma jit do dražby.Zajima mě jestli bichom ten její podíl mohli koupit a jestli bichom ji mohli vystěhovat bez nároku bydlení .Ma tři děti a nastěhovaneho druha.S přihlášeným trvalým pobytem.Komunikace mezi všemi vázne.Prosím o radu.
Michaela
Ilustrační snímek

Dobrý den,

pokud je teta v exekuci, podíl koupit můžete, ale musíte se dohodnout s exekutorem na podmínkách. Jakmile bude podíl Váš, můžete nemovitost užívat. Daniela Krčmářová – TWIST Real

dražba / aukce nemovitosti
Dobrý den,
Koupil jsem v dražbě dům. Bývalý majitel nemovitosti měl v domě podnikání a zůstalo po něm veškeré vybavení včetně materiálu. Dům by měl být vyklizen, kdy mohu já věci brát za své bez předávacího protokolu protože dražitel mi může předat pouze nemovitost. Samozřejmě bývalého majitele vyzvu aby si věci vyklidil. děkuji za odpověď.
Karel
Ilustrační snímek

Nemovitost se stává Vaším majetkem vydražením. Pokud původní majitel ale dům nevyklidí, budete se muset obrátit na advokáta, resp. na soud s žalobou na vyklizení nemovitosti. PhDr. Lenka Weberová, RK Weber a spol.

dražba / aukce nemovitosti
Dobrý den, ráda bych věděla, co se bude dít s chatou, která je v exekuci a měla proběhnout dražba, avšak nebyl o ni zájem. Zda je možné ji dez dražby koupit. A také co se stane s majitelem, který nemá nic jiného než tu chatu, z čeho uhradí dluh, který má na nájemném? Předem děkuji za odpověď.
Přibylová Jitřenka
Ilustrační snímek

Pokud již byla nařízena dražba a v 1.kole nevzešel kupec, bude nařízeno další kolo dražby s tím, že nemovitost bude nabízena za cenu nižší. Veškeré podrobnosti jsou vždy obsaženy v dražební vyhlášce, kterou dražebník - exekutor před dražbou vydá. Pokud hodnota nemovitost přesahuje dluhy dlužníka, resp. nejsou pohledávky uspokojeny ani po prodeji nemovitosti, kterou dlužník vlastní, nebude patrně exekuce ukončena. Záleží na více okolnostech, zejména pak na výši dluhu. Jana Štěpánková - REDICO

dražba / aukce nemovitosti
Dobry den mam zajem o barak v drazbe ale barak uz dvakrat prosel drzbou je jeste nejakka moznost ho ziskat ?
Tomas
Ilustrační snímek

Dobrý den, záleží, o jakou se jedná dražbu. Pokud nemovitost není postižena v exekuci, tak ji můžete koupit i přímo od vlastníka případně insolvenčního správce. Pokud se jedná o exekutorskou dražbu, tak exekutor může dražit opakovaně a u každé další dražby se snižuje vyvolávací cena – návrh na opakování dražby může podat přihlášený věřitel nejdříve 3 měsíce od poslední bezúspěšné dražby. Mgr. Jitka Plšková - STING

dražba / aukce nemovitosti
KOLIKRÁT SE MŮŽE DRAŽBA NEMOVITOSTI OPAKOVAT? JEN DVAKRÁT? KDYŽ SE NEVYDRAŽÍ ?
LYNAJ
Ilustrační snímek

Dobrý den,

Dražba se opakuje, dokud se nemovitost nevydraží. Daniela Krčmářová – TWIST REAL

dražba / aukce nemovitosti
Švagr dostal darem od svých rodičů dům.Zadlužil se a dal dům do zástavy.Na katastru už není napsaný on ,ale realitka,která dům zastavila.Nyní se rodiče dozvěděli,že se dům prodává a švagr je chce vyhodit.Přitom v darovací smlouvě bylo napsáno užívání nemovitosti až do smrti,ale na katastru toto napsáno nebylo.Realitka sdělila,že dům nebyl zatížen věcným břemenem a nedá se v době zástavy takový dodatek ani dopsat.Navíc jejich syn jim veškeré dokumenty ohledně domu a smluv sebral.Jsou z toho nešťastní.Jak je možné,že nebylo věcné břemeno napsáno na katastru a na smlouvě ano?
Jana
Ilustrační snímek

Bohužel, toto je obrázek toho, když člověk zavčasu neučiní alespoň dotaz advokátovi či notáři. Věcné břemeno sice dohodnuto bylo, ale nebylo do katastru nemovitostí vloženo, a proto nebylo zapsáno na listu vlastnictví. Zajímavé ale možná je, za jakých okolností se realitní kancelář „zmocnila“ domu. Nicméně popsaný postup bohužel není výjimečný a svědčí jen o tom, co jsem uvedla na počátku – laxnost či přehnaná šetrnost nejsou na místě, zejména, jde-li o milionové majetky. V současné době by po posouzení celé situace advokátem připadalo v úvahu bránit se soudně, ale na to je třeba znát situaci a dokumentaci detailněji. Jana Štěpánková-REDICO

dražba / aukce nemovitosti
dobry den cgci se zeptat v insolvenci nam byl prodan dum dnaes jsme byli informovani ze se mame do 10. 11. vystehovat muze nam dat insolvencni spravkyne tak kratkou dobu na vystehovani,
jana
Ilustrační snímek

Dobrý den,

Předpokládám, že to není týden ani měsíc, co jste se dozvěděli, že jste v insolvenci. Taková věc se obvykle řeší déle než rok, většinou však několik let. Možná to zní tvrdě, ale měli jste být již dávno připraveni, že tato situace nastane a budete se muset vystěhovat.Takže ano, skutečně Vám může insolvenční správkyně dát takto krátkou dobu na vystěhování. Daniela Krčmářová – Twist Real

dražba / aukce nemovitosti
Dobrý den,
mám dotaz ohledně domu na kterém je exekuční příkaz k prodeji , dnes tam byl odhadce a nafotil si ho.
Má to v rukou banka, která je domluvená s jinou realitní kanceláří na inzerování tohoto domu. Ale majitelé domu,chtějí mě pověřit inzercí,protože mě znají a nechtějí to inzerovat přes cizího člověka. Když jsem volala do banky, řekli mi že mají smlouvu s jinou kanceláří a že to nehodlají měnit. Ale majitelka domu nechce od nich inzerci. Chce ji ode mě. Je možnost abych mohla inzerovat já jejich dům i ta druhá realitní kancelář? Nebo je možnost že bych mohla pouze já ? Vím že jsou v insolvenci a ještě jim nepřišlo vyrozumění,které trvá 45 dní. Mohu jim to tedy inzerovat já ?Děkuji za odpověď
RM
Ilustrační snímek

Jestliže existuje exekuční příkaz k prodeji nemovitosti, je vždy třeba jednat s exekutorem. Vy nemůžete nemovitou věc prodat, ta může být pouze vydražena v rámci exekučního řízení. Proto nemá význam nemovitost inzerovat. Majitelé se  mohou přihlásit do dražby. Pokud ještě exekutor neučinil žádné kroky k dražbě nemovitosti, je lepší se s ním dohodnout třeba na splátkovém kalendáři. PhDr. Lenka Weberová, RK Weber a spol.

dražba / aukce nemovitosti
Dobrý den,moje mamka má byt v osobnim vlastnictví,je s manželem v insolvenci,ještě 1 rok a byt jde nyní do dražby,protože neplatili hypotéku,jen insolvenci,co když se vydraží byt za nižžší částku než je hypoteční úvěr?Zřejmě tomu tak bude,mamka se domnívá,že nic doplácet nebudou,prosím o info Děkuji Danka
Dana
Ilustrační snímek

Dobrý den,

Pokud se byt vydraží za nižší cenu, než je hypoteční úvěr, budete muset zbývající částku doplatit Daniela Krčmářová-Twist Real

dražba / aukce nemovitosti
dobrý den, je toho více, začnu od prvu, rozvod rodiču, otec řekl soudu ze spolecný majetek si rozdelili a jsou domluveny matka to neznala, a ted byt je v dražbě byt je na mamu i tatu, mama všechno co bylo její nechala tam nic nechceme, ale bojíme se dluhu, zamerne to zadlužuje bydlí tam otec s cizí ženskou, a chce nas zničit tvrdí, vím co delat ale ne tak doslova co je nejlepší zpusob, všechnu duležitou listinu mamy, spalil, a bydlí tam schvalnš nic nedela a dluhy rostou, udat ho za zamerne zadlužování, to chce mít dost dukazu, k řešení, a odepsat mamu z katastru asi nejde ted, prosím poradte mi dekuji
anosnim
Ilustrační snímek

Dobrý den, pokud jsou rodiče rozvedení, tak se matka nemá čeho bát. Dluhy po rozvodu jsou pouze otce. A nic horšího než že se byt prodá v dražbě a matka za svůj podíl nedostane žádné finanční vyrovnání se nestane.

Mgr. Jitka Plšková - STING

dražba / aukce nemovitosti
Dobrý den, jaká je naše funkce (jako vydražitel) na rozvrhovém jednání? Dnes nám dorazilo předvolání, kterého se "nemusíme účastnit", v jehož jednom odstavci je ale psáno: "Vydražitel se vyjádří, zda přebírá pohledávky,....(§ 336g)..". Nic po nikom přebírat nechceme, jednání se také účastnit nechceme, už bychom nejraději měli vše uzavřené. Je v tomto případě nějaké riziko, že by po nás časem mohl někdo něco požadovat? Nevíme, jak se v tomto případě zachovat. (soudní exekutor není příliš sdílný). Moc děkujeme za odpověď - otázka upravena poradcem
Michaela
Ilustrační snímek

Omlouvám se, ale tento dotaz je třeba směřovat dražebníkům Jana Štěpánková - REDICO

dražba / aukce nemovitosti
Dobrý den.
Dům mého přítele byl vydražen v dražbě. Peníze za dům pokryjí 1/4 pohledávek. Po strhnutí pobírá životní minimum. Platí 5000 Kč alimenty, takže správci zbývá 1000 Kč na pohledávky. Nyní nemá kde bydlet a na nájem mu nezbývá. Má nárok na nějaké dávky, příp. kam si může nahlásit pobyt? U mě se zdržovat nemůže, nechci přijít i o svůj majetek. Moc prosím o radu. Jsme zoufalí. Děkuji
Zdenka Prucová
Ilustrační snímek

Dobrý den ,

Obraťte se na příslušný odbor sociální péče,kde Vám jistě rádi poradí jak v takovéto situaci postupovat.

Daniela Krčmářová, TWIST-Real

dražba / aukce nemovitosti
Dobry den, prosim vas, chtela bych vedet zahrnujili cena domu , kterej se prodava nedobrovolnou drazbou na strankach wwwdrazby-exekutori.cz drazebny istotu a mozne drazebny naklady pro vydrazitele?
Termin dodani nejivissi castky?
Dekuji za odpoved'.
Hezky den
Nela
Nela
Ilustrační snímek

Při prodeji nemovitosti formou dražby - příklepem je jistota, tj. složená záloha před dražbou, součástí kupní ceny. Cena, za kterou byla nemovitost vydražena, však není konečná. Vydražitel je povinen uhradit ještě daň z převodu nemovitých věcí. Termín uhrazení ceny, za kterou byla nemovitost vydražena, je tři měsíce.

PhDr. Lenka Weberová, RK Weber a spol.

dražba / aukce nemovitosti
Dobrý den ,
koupili jsme nemovitost v dražbě . Co když původní majitelé dům zdevastují do té doby,než bude nemovitost úředně naše? Můžeme od smlouvy odstoupit a bude nám vrácena celá částka,kterou jsme zaplatili?Děkuji za odpověď.
Lucie Zadinová
Ilustrační snímek

Dobrý den,

S tímto bohužel nemám zkušenosti a doporučuji se s příslušnou dokumentací k nemovitosti obrátit na právníka.

Martin Diblíček, REALITY IQ

dražba / aukce nemovitosti
Dobrý den. Ráda bych se zeptala,zda je ze zákona stanovena lhůta k vystěhování bývalého majitele. Koupili jsme dům v ins.řízení. Od 8.4. jsme zapsáni jako majitelě,ale žádné předání se zatím neuskutečnilo. Musíme čekat na předání správcem nebo se můžememe s majitelkou dohodnout sami? Ve smlouvě bohužel žádné lhůty ani datumy nemáme.Minulý týden jsme podávali na katastrální úřád návrh na vymazání zástavního práva,musíme počkat,až toto právo bude vymazáno nebo už můžeme nemovitost užívat,popřípadě rekonstruovat? Děkuji za odpověď.
Petra
Ilustrační snímek

Dobrý den, pokud jste již zapsání v katastru nemovitostí, tak můžete nemovitosti užívat a rekonstruovat. Pokud nemáte sjednáno jinak, tak je původní vlastník povinen se vystěhovat na Vaši výzvu. Dohodnout se můžete jak přímo s původním vlastníkem, tak i s insolvenčním správcem. Předávací protokol Vám však podepíše jen insolvenční správce.

Mgr. Jitka Plšková, STING

dražba / aukce nemovitosti
mám dluhy a už mi psali že se podává žaloba na exekuci věcí a nemovitosti.každý měs.posílám alespoŇ 250kč neboŤ jsem bez prácedům mám v prodeji je už podepsaná rezervace ale peníze prý budou vydány až po zápisu na katastr nebo jen část vyplacena.home credit to však nezajímá a chce hned všechny peníze na účet můžete mi poradit jak postupovat nebo jak dlouho trvá doba než mi dům obstaví?díky
Renáta
Ilustrační snímek

Dobrý den,

Rozhodně doporučuji komunikovat s firmou Home credit  a osobně se dohodnout na dalším postupu. Okolnost, že je podepsaná rezervační smlouva ještě automaticky neznamená peníze na Vašem účtu.Do té doby může uplynout ještě poměrně dlouhá doba.Váš realitní makléř by s Vámi měl celou věc znovu projít a pomoci Vám celou věc řešit.

Daniela Krčmářová, TWIST REAL

dražba / aukce nemovitosti
Dobrý den,

ráda bych se zeptala, zda je zákonem stanovený časový rozestup mezi 1., 2. a 3. kolem dražby (jedná se o nemovitost, resp. RD).

Předem děkuji za odpověď.
VR
Ilustrační snímek

Dobrý den, Ve vaší situaci doporučuji nastudovat Insolvenční zákon, kde si najdete veškeré podrobnosti.

Daniela Krčmářová, TWIST REAL

dražba / aukce nemovitosti
V dražbě jsem koupila druhou polovinu domku na kterou měl spolumajitel uvalenou exekuci. Katastr.úřad již provedl převod do mého vlastnictví. Bývalý spoluvlastník tam neustále bydlí, přes zimu tam nastěhoval 3 bezdomovce bez mého vědomí. Všichni tam jsou i nadále. Když vyměním zámekrozbijí okno nebo zničí domovní dveře.Nevím na koho se mám obrátit abych všechny dostala z domku pryč. Nebydlím tam a užívám domek jako rekreační . Nevím co dělat. prosím poraďte. Děkuji
Zdenka K
Ilustrační snímek

V této věci se obraťte na advokáta a současně můžete věc řešit prostřednictvím polici ČR s podáním trestního oznámení.

Jana Štěpánková, REDICO

dražba / aukce nemovitosti
Dobrý den, při nemožnosti splácet hypoteční úvěr půjde byt do dražby. Co se stane, pokud se vydraží byt za nižší částku než je zbývající hypoteční úvěr? Děkuji za odpověď a přeji hezký den
Petr
Ilustrační snímek

V takovém případě dluh klesne, ale nezmizí a patrně dojde k úpravě splátek s ohledem na vaše možnosti.

Jana Štěpánková, REDICO

dražba / aukce nemovitosti
Drazba nemovitosti probehla a penize proplaceny vydrazitelem exekutorovi. Dokdy exekutor proplati penize stanovene svym rozvrhem opatrenym datem nabyti pravni moci a neucini-li zadne kroky k proplaceni rozvrzenych castek jake jsou terminy ze strany veritele a povinneho zadat exekutora aby tak ucinil?
pavel
Ilustrační snímek

Doporučuji se zeptat přímo konkrétního exekutora, event. Se blíže seznámit se zákonem o veřejných dražbách.

Jana Štěpánková, REDICO

dražba / aukce nemovitosti
Dobrý den,
v případě, že vydražíme nemovitost na níž vázne věcné břemeno doživotního užívání, která je v exekuci, bude tato nemovitost očištěna i od tohoto břemene nebo tam zůstává? Kde v zákoně je tom zmínka?
Děkuji
Eva
EvaK
Ilustrační snímek

Dobrý den, je třeba řídit se informacemi uvedenými v dražební vyhlášce, ve které musí být uvedeno, která věcná břemena na nemovitosti zůstanou i po vydražení. Právní úprava je v občanském soudním řádu např. § 336l odst 5.

Mgr. Jitka Plšková, STING

dražba / aukce nemovitosti
Dobry den. Koupil jsem v drazbe domek. Musim cekat 3 mesice s opravami, kdyz jsme byly na drazbe jen dva? Dekuji Jindrich
Jindrich
Ilustrační snímek

Dobrý den ,

Počet účastníků dražby s tímto nesouvisí .

Daniela Krčmářová, TWIST REAL

dražba / aukce nemovitosti
Dobrý den , vydrazil jsem byt v aukci. Přišlo mi , že jsem vyhrál a byt je můj , zaplatil jsem a exekutor mi poslal , kupní smlouvu a odeslal to i na katastr nemovitostí...když se kouknu na katastr nemovitosí tak po několika dnech přepsali byt po bejvalé majitelce na mě. Ale furt je pod tím napsáno , že je na bytě Zástavní právo exekutorské a Zástavní právo smluvní. Jak je to možné? Mám z toho strach. Přišel mi domů i dopis , že na bytě není žádné věcné břemeno. Děkuji za odpověd
Fanda
Ilustrační snímek

Dobrý den, v případě, že jste nabyl nemovitost aukcí, tak nedochází automaticky k výmazu omezení, které na nemovitosti váznou. V rámci aukce se pouze zajišťuje licitací zájemce o koupi předmětné nemovitosti. Vše by mělo být řešeno v kupní smlouvě, kde by měl být stanoven i postup výplaty pohledávek, které jsou jištěny omezeními, které zmiňujete.

Ing. Veronika Zemánková, STING

dražba / aukce nemovitosti
Dobrý den, koupila jsem v dražbě pozemek, který byl zatížen exekucí. Dnes mi došla předávací listina z krajského úřadu, ve které je ale napsané, že exekuční příkaz na tento pozemek stále trvá. Myslela jsem, že koupí pozemku se stane celý můj a dlužníkovi se smaže část z dlužné částky a zmizí z cuzk i vyjádření zástavní právo exekutorské. Teď se tedy čeká, než bude umořen celý jeho dluh a potom mi to smažou? Nebo snad za dlužníka mohou vymáhat něco po mně a nakonec ten pozemek není můj?
Petra
Ilustrační snímek

Dobrý den,

vydražením zanikají původní pohledávky dlužníka / bývalého vlastníka. Čeká se pouze na to až dojde na výmaz z katastru nemovitostí. Doporučuji kontaktovat příslušní exekutorský úřad o urgovat doručení listin k výmazu na katastr nemovitostí.

Martin Diblíček, Reality IQ

dražba / aukce nemovitosti
domek mi má jit do drazby a pokud se prodá, kdyz nemáme bydlení může nás vyhodit na ulici a kam pak dáme svuj nábytek zarízení a jídlo?? a nebo je nějaká doba kdy se musime vystěhovat???
helena
Ilustrační snímek

Předpokládám, že se jedná o postup v souladu se zákonem o veřejných dražbách. Jakmile dražebník vydražiteli potvrdí vlastnictví k vydražené nemovitosti, musíte nemovitost novému vlastníku předat a vyklidit.

Jana Štěpánková-REDICO

dražba / aukce nemovitosti
dobrý den,dohodu o vypořádani spoluvlastníku jsem podpsal11.3.2012ale začal jsem splácet zalohově ji17.2.2012exekučni dluhy ated mi to u soudu napadly jaký je váš názor prosím
jatro.pavel
Ilustrační snímek
Hezký den, toto je otázka pro právníka, nikoliv pro realitního poradce. Obraťte se, prosíme na něj. Děkujeme za pochopení.
dražba / aukce nemovitosti
Dobrý den, je možné s jistotou řící, že při prodeji dražbou s níže uvedeným textem v položce pohledávky, bude skutečně nemovitost tzv. očištěna.
A to i v případě, že se na LV objevil den před dražbou další zápis zřejmně pohledávky, který nebyl v přílohách k dražbě v danou chvíli zapsán.
Děkuji I.Peer
Navrhovateli ani dražebníkovi není známo, že by na Předmětu dražby vázly jakékoliv nájemní smlouvy či věcná břemena.

V souladu s ust. § 167 odst. 4 a ust. § 285 odst. 1 zák. č. 182/2006 Sb., insolvenční zákon, ve znění násl. změn a doplňků (dále jen “IZ“), všechna omezení vlastnického práva zapsaná v části C na LV ........na nemovitostech zpeněžením provedenou dražbou zanikají, a tedy tato omezení vlastnického práva nemají žádný vliv na hodnotu Předmětu dražby. Dlužník je povinen Předmět dražby vyklidit dle ust. § 285 odst. 2 IZ.
Ivoš Peer
Ilustrační snímek
Hezký den, omlouváme se, ale váš dotaz není pro realitního makléře, ale je určen spíše právníkovi. Obraťte se, prosíme, na děj. Děkujeme za pochopení.
dražba / aukce nemovitosti
Dobrý den, realitní kancelář prodává dům v insolvenci pod pokynem insolvenčního správce. Budeme se moci zkontaktovat s ins.správcem nebo vše bude za něj vyřizovat makléř?
Nikola
Ilustrační snímek

Insolvenční správce prodejem nemovitosti pověřil patrně realitní kancelář, která bude vykonávat prohlídky objektu, poskytovat zájemcům informace, ale vlastní prodej bude realizovat správce majetku. Záleží na ujednání správce a zprostředkovatele, takto není zřejmé na co přesně správce udělil zprostředkovateli mandát.

Jana Štěpánková, REDICO

dražba / aukce nemovitosti
Dobrý den,
stal jsem se jedním ze sedmi spoluvlastníků rod. domku (již neobývaného). Podíly tří spoluvlastníků jsou v exekuci. Pokud bych v dražbách tyto podíly získal, bude domek bez dluhů (aby jej bylo možné prodat)? Podíly ostatních zatížené dluhy nejsou a s prodejem souhlasí. Děkuji za informaci..
František Novotný
Ilustrační snímek

Dobrý den, ano – pokud se jedná o exekutorskou dražbu, tak exekuce, po úspěšném příklepu a uhrazení kupní ceny vydražitelem, bude z listu vlastnictví na dané nemovitosti vymazána.

Ing. Veronika Zemánková, STING